מה זה מזגן אינוורטר?

מזגני אינוורטר הם ההתפתחות המשמעותית האחרונה בתחום המורכב של מיזוג אוויר ושליטה על טמפרטורות. אבל מה זה מזגן אינוורטר בדיוק ובמה הוא שונה ממזגנים אחרים? מהם היתרונות והחסרונות שלו ובאופן כללי – איך לבחור מזגן שנכון לצרכים ולבית שלנו?

מה זה מזגן אינוורטר ואיך הוא עובד? 

למזגן אינוורטר יש מכשיר שליטה המנהל את פעולות המדחס. מזגן “רגיל” מגיע לטמפרטורה המוגדרת מראש ואז המדחס מתנתק ונכבה. כאשר חיישני התרמוסטט עולים בטמפרטורה מעל הטמפרטורה המוגדרת, המדחס מופעל שוב. מחזור זה נמשך עד שהמזגן כבוי – הוא עובד, מספיק כשהיגע לטמפרטורה הרצויה וממשיך כשיש שוב צורך בכך. לעומתו, מזגן אינוורטר תאים את מהירות המדחס כדי לשלוט על קצב הזרמת גז הקירור, ובכך צורך פחות חשמל ואנרגיה. למזגן זה יש בקרת טמפרטורה מדויקת, וברגע שהטמפרטורה המוגדרת הושגה,, המזגן מתאים את יכולתו כדי לחסל כל תנודות בטמפרטורה.

מהם היתרונות של מזגן אינוורטר?

  • חוסך אנרגיה
  • יעילות גבוהה יותר
  • הטמפרטורה נשארת יציבה וללא תנודות
  • עובד בשקט
  • מחזיק מעמד יותר זמן ממזגן רגיל
  • מקרר את החדר מהר יותר

איך לבחור מזגן?

בעוד שמזגן אינווטר אכן מספק את כל היתרונות שכתובים למעלה, הרי שלרוב הוא יהיה יקר יותר. אבל בהתחשב ביתרונות הרבים שהוא מבטיח לטווח הארוך לגבי עלויות תפעול, אמינות ויעילות, הוא בהחלט משתלם. אם בכל זאת אתם עדיין מתלבטים ותוהים מה זה מזגן אינוורטר, הנה עוד כמה נקודות שיעזרו לכם לבחור את המזגן שמתאים לכם:
בחרו את הגודל הנכון – מזגן אינוורטר הוא בדיוק כמו כל מזגן מפוצל אחר, רק עם טכנולוגיה שונה. הוא מורכב מיחידה פנימית ויחידה חיצונית, והתפוסה שלו נקבעת לפי גודל החדר. התקנת מזגן בגודל הנכון תבטיח כי הוא יקרר את החדר ביעילות, ותשמור על חשבון החשמל שלכם.
ודאו כי יש מספר אפשרויות אוורור – ודאו כי לכל מזגן שאתם חושבים לקנות, יש מספר מהירויות אוורור, כדי שתוכלו לשלוט על זרימת אוויר טרי בחדר שלכם. זה יעזור לכם להרגיש את הקרירות מהר יותר. ואם יש לכם בעיות שינה, חשוב שתבדקו שפעולתו של המזגן המיועד שקטה במיוחד.
תכונות נוחות – חפשו תרמוסטט שמסייע להשיג את הטמפרטורה המושלמת. ייתכן שתרצו גם שלט רחוק, כדי לכוון את מהירות המאוורר ואת הגדרות הקירור מהמיטה או מהספה. יחידות מיזוג אוויר רבות מגיעות גם עם הבטחה לחיסכון באנרגיה, מה שיכול לעזור לכם לצמצם את צריכת החשמל שלכם לאורך כל העונה – הקפידו שגם המזגן שלכם חסכוני.
המזגן הטוב ביותר עבורכם תלוי באופי המגורים שלכם, גודל החדר, התכונות החשובות לכם לנוחות מקסימלית וכמובן גם התקציב. בין אם תחליטו ללכת על מערכת מיני מרכזית אינוורטר, על מזגן חלון או על מזגן נייד – השקיעו זמן מה בהבנת המזגן לעומק ובצעו רכישת מזגן מושכלת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.